Conversation

Kdo by si myslel, že to je , tak ať si to zkusí

1
0
0

A kdo by hledal postup, jak v Javascriptu přičíst k číslo k jinému číslu, které je v řetězci, tak aby výsledek byl číslo, musí od toho řetězce odečíst zápornou hodnotu toho přičítaného čísla. 😆
Jasné, průhledné a logické, neasi! 😈

1
0
0

@byczech Tohle ti udělá v zásadě každej jazyk, kde se `+` používá jak pro sčítání, tak pro spojování řetězců. S číslama v řetězci by se vůbec nemělo počítat a měly by se nejdřív převést na číslo. Buď přes `Number`, nebo pomocí `parseInt`/`parseFloat`.

1
0
0

@Razemix Ani omylem! Slušný jazyk ti vynadá, že sčítáš jabka a hrušky!

1
0
0

@byczech Považuješ třeba C# za slušnej jazyk? Já jo. A ten ti zrovna nevynadá. 😉

1
0
0

@byczech Ok, debata tím pádem zbytečná, já zas nenávidím Python. 😁

1
0
0

@byczech @Razemix Tu zase nemám moc rád já 😄

A upřímně, javascript taky nemusím, ale tak nějak se stalo, že v něm teď už pár let vyvíjím a na tyhle speciality jsem si už zvykl. Jiné jazyky mají zase jiné špeky.

2
0
0

@mkyral @Razemix Já Javu taky nemusím, když to jde, tak se tomu vyhnu. Ale pokud si mám vybrat mezi Javou a C# nebo cokoli z .NET rodiny, tak jednoznačně Java.
Javascript taky vyloženě nemusím, ale protože dělám webové aplikace, tak se tomu fakticky nedá vyhnout. Řeším to tak, že si vše explictině převádím na typ, který tam má být i když vyloženě nemusím a taky používám === ap.

1
0
0

@mkyral @Razemix Na to co s JS dělám je to kanón na vrabce. Dělám převážně v Pythonu, JS spíš menší věci jako doplněk nebo využívám knihovny, tam je Typescript pro mě zbytečný. Ale když bych byl nucen udělat něco většího, tak by to byla nejspíš logická volba.
PS: Teď na TS spíš teď nadávám, když se potřebuju na něco napíchnout, tak ten generovaný JS kód z TS je děsně blbě čitelný 😆. Ale jo, TS je moc pěkný počin, mělo by to být v prohlížečích nativně.

1
0
0
@mkyral @byczech @Razemix Javaskript fakt je unikat. To nikdo nenavrhnul, to vzniklo. Je to na urovni shellu (bash), ktery proste take vznikal v prubehu let. Byt to tak nemusi, treba python3 je proti js uzasny/konzistentni jazyk. Jasne, da se zvyknout i na js, asi....
1
0
2

@pavel @mkyral @byczech Akorát, že vůbec. 😄 Jasně, na návrh původního prototypu měl Brendan Eich 10 dní (tehdy tomu říkal Mocha) a i ty prvotní verze JS byly dost divoký a hodně věcí se tam měnilo. Od roku 1997 to ale spravuje ECMA a má to normální specifikaci a vývoj jako jakejkoli jinej rozumnej jazyk. Těch pár divnejch quirků tam zůstává kvůli zpětný kompatibilitě a každej linter tě upozorní na to, že je nemáš používat.

1
0
0

@pavel @mkyral @byczech Jsem rád, že říkáš Python 3. Takže 2.7 a předchozí verze budeme prostě ignorovat, že jo? 😁 Jedinej důvod, proč je Python 3 výrazně lepší jazyk, než bejval (a i přesto má pořád svoje mouchy), je absence zpětný kompatibility. To u JS ze zjevnejch důvodu nejde moc dobře zařídit.

2
0
0
@Razemix @mkyral @byczech Budem vykat, dik. Je mozny ze JS to nekdo navrhoval 10 dni, jenze ono to vypada jako kdyby pri tom byl na drogach. (Nebo spis... to bylo navrzeny na 10ti radkovy funkce, a ne na 1000ci radkovy programy jako se dneska bezne pouziva).
I v roce 1997 melo byt jasny ze promenny nemaj byt globalni by default. A jo, kdybych tu mel linter, treba by to bylo pouzitelnejsi, ale na BangleJS2 je JS, ale ne lint. Ani python2 nebyl zadna katastrofa, 3 je o kousicek hezci, ale rozdily fakt nejsou velky. Rozdil od JS... vsechny promenne budou globalni. Hmm, to neni dobry, zavedeme "var". Hmm, to se taky nepovedlo, zavedeme "let". Nekde je cela prednaska o JS silenostech, a byla by mega vtipna, kdyby lidi ten jazyk nepouzivali.
0
0
1

@Razemix @pavel @mkyral Píšu běžně aplikace, které mají plnou kompatibilitu s Python 2 a Python 3 zároveň. Přijde mi jednodušší vypořádat se s těmi několika nekompatibilitami než s těmi divokostmi v JS. Jinak zpětná kompatibilita s čím? Co tak starého někde běží? Klidně to mohli udělat na nějaký přepínač typu "use strict" a mohlo by se to chovat konzistentně. Tyhle věci v JS jsou prostě fail a kvůli zaklínání se zpětnou kompatibilitou se ty faily tahají pořád dál. A to v tom dělám téměř denně.

0
0
1