Posts
1110
Following
77
Followers
114
Riding horses, hacking computers, phones and smartwatch.
https://valka.online/aktualni-konflikty/analyza-devitistehodevatenacteho-dne-ruske-invaze-na-ukrajinu-30-08-2024/

Dnešní Třešnička™ bude o pomoci po půlnoci. Robert “Hranol” Fico během oslav 80. výročí Slovenského národního povstání projevil znepokojení nad překračováním „červených linií“ nastavených během studené války. Zapomněl však zmínit, že hlavním viníkem jaderných hrozeb je (světe, div se OPĚT) Rusko, které momentálně devastuje Ukrajinu. Místo odsouzení Ruska za jeho agrese Fico kritizoval Evropu za to, že se snaží diktovat, jak by se měly věci řešit, a vyčítal vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží. Ironií oslav byla přítomnost ruského velvyslance Igora Bratčikova (fakt se tak jmenuje), což zvýrazňuje absurditu situace: zatímco ruské bomby padají na ukrajinské školy a porodnice, slovenský premiér oslavuje společně s představitelem agresora. Ale to vlastně není moc novinka. Vždyť ono to SNP bylo hlavně o poražení okupanta, se kterým se předtím kolaborovalo*, ne?

*Chtěli bychom jen uvést, že rozlišujeme mezi hrdiny (Viliam Žingor, Jozef Trojan, František Fajtl a mnoho dalších), kteří proti Slovenskému štátu bojovali, a těmi, kteří po válce převlékli kabáty a ze zarytých Tisovců se rázem stali “hovnopartyzáni” (slovy již zmíněného Viliama Žingora), kteří měli po válce plnou hubu tak, jako během války kalhoty. Ostatně dodnes se na Slovensku ozývají hlasy (včetně z nynější vlády), že SNP bylo zbytečné… bohužel pro Slováky.
0
0
1
Pokud me chcete videt na LinuxDays, hlasujte :-). Tentokrat to bude o hodinkach. https://www.linuxdays.cz/2024/hlasovani/
0
1
3
Using uninitialized variable as source for autofocus algorithm is fun to debug :-). Especially when your debug prints also have overflows in them.
0
0
6
Na strankach alza.cz jsem mel vzdy pocit ze jednam s podvodniky... a on byl opravneny (jak ukazalo prihazovani veci do kosiku). Ted mam "tu cest" s DHL...
0
0
1
6.1.107 patches that are not bugfixes:

I believe these have problems:

> Jakub Kicinski <kuba@kernel.org>
> net: don't dump stack on queue timeout

This does not fix bug and will cause surprises for people parsing
logs, as changelog explains

> Christian Brauner <brauner@kernel.org>
> binfmt_misc: cleanup on filesystem umount

Changelog explains how this may cause problems. It does not fix a
bug. It is overly long. It does not have proper signoff by stable team.

> Li Nan <linan122@huawei.com>
> md: clean up invalid BUG_ON in md_ioctl

Cleanup, not a bugfix.

> David Sterba <dsterba@suse.com>
> btrfs: change BUG_ON to assertion in tree_move_down()

Cleanup, not a bugfix.

> David Sterba <dsterba@suse.com>
> btrfs: delete pointless BUG_ON check on quota root in btrfs_qgroup_account_extent()

Cleanup, not a bugfix.

> Guanrui Huang <guanrui.huang@linux.alibaba.com>
> irqchip/gic-v3-its: Remove BUG_ON in its_vpe_irq_domain_alloc

Cleanup, not a bugfix.
0
0
1
Jestli sledujete ruzne silence kolem AllatRy a anti-COVID ezo-blazny, tak vas treba pobavi....

https://www.youtube.com/watch?v=ZZUm4khN03M
0
0
0
(Reakce na to ze spotrebni dan na sladke limonady nedava smysl). Cukr neni moc zakladni potravina. On je totiz docela jedovatej, snad dokonce podobne jako alkohol, jen neni tolik navykovej. V prirode se koncentrovanej nevyskytuje (a v tech redenich co jsou v ovoci nebezpecnej neni). Glukozo-fruktozovej syrup (coz je +- cukr) je navic neprijemne levnej. Chut v podstate kazde potraviny se zlepsi pridani cukru. V podstate chapu ze s tim chtej neco delat...
1
2
3
Tak nejak chapu historii zahranicnich 8-bitu -- Atari, Commodore a Acorn maj svoje vlastni stroje, postupne je vyvijej, Sinclair ma vylevnenou versi, k tomu je nejaka CP/M a trochu pozdejc MSX. Ale v Ceskoslovenskych strojich mam vlastne dost gulas. S PMD-85 jsem mel tu cest, ale pak existovalo IQ-151 a didaktiky alfa az gamma a silenost jmenem PP-01. Bylo to nejak odvozovane od sebe navzajem, nebo odvozene od zahranicnich stroju? Na wikipedii napr. o Ondrovi moc neni. Jak se v tom vyznat?
1
0
0
Hamas jsou teroristi. To nic nemeni na faktu ze Netanjahu je zlocinec. Bylo by dobre videt je pred soudem, ale bohuzel to k tomu nesmeruje :-(.

Cituju Bohumil Kartous z fb:
·
Gaza: Slepá skvrna v českém vnímání skutečnosti
Dostal jsem od kamaráda, David Shorf, přívěsek vyzývající k okamžitému návratu rukojmích zajatých Hamasem. Cením si toho. Jednoznačně stojím za právem Izraele na obranu. Zároveň ale považuju českou diskusi o válce v Gaze za důkaz provinčního myšlení.
Krátce po teroristickém útoku, který Hamas prokazatelně provedl 7. 10. 2023 s cílem brutálně vraždit, znásilňovat a brát rukojmí, jsem poukazoval na to, že v konfliktu mezi Izraelem a Palestinci nelze spoléhat na nějaké uspokojivé řešení. Trvalý stav ohrožení a trvalá retraumatizace Palestinců to jednoduše nedovoluje.
Tento pohled na válku, která od teroristického útoku Hamasu probíhá na území Gazy, promítá se však i do dalších válečných a násilných aktů na Blízkém východě, v sobě obsahuje pochopení vztahující se k oběma stranám konfliktu.
Za tři čtvrtě roku od teroru Hamasu se mnohé událo. Izraeli se podařilo osvobodit pouze část unesených lidí. I při vynaložení extrémního válečného úsilí, jehož dopady jsou děsivé. Ať už se více blíží nepodloženým tvrzením jedné či druhé strany, které se pohybují mezi 17 a 40 tisíci lidmi, jde o obrovskou tragédii, humanitární katastrofu v přímém důsledku války vedené v hustě obydlené oblasti. Velkou část obětí tak zcela prokazatelně tvoří palestinští civilisté, v rozporu se snahou Izraele označovat oběti za militanty Hamasu.
Neexistuje nezávislý zdroj informací o množství zabitých civilistů v Palestině, nicméně i USA, největší spojenec Izraele, dlouhodobě poukazuje na vysoký počet civilních obětí. Bylo by proto zcela pošetilé domnívat se, že existence civilních obětí je pouhá propagandistická fikce Hamasu. Ne, je to skutečnost a zpochybňovat ji je stejně nedůstojné a hloupé, jako zpochybňovat brutalitu teroristického útoku Hamasu. Stejně tak hloupé by bylo zpochybňovat stovky zpráv a svědectví o neudržitelné situaci v Gaze, kde se musely stovky tisíc lidí přesouvat z místa na místo na zoufale malé ploše a kde většina z nich žije měsíce v naprosto nevyhovujících, zdraví a život ohrožujících podmínkách.
Po prvních týdnech, kdy se svět vyrovnával se skutečností brutálního útoku Hamasu, začaly v seriózních světových médiích převažovat zprávy o znepokojující situaci v Gaze a o nelístostné odvetě izraelské armády (IDF). Když se podíváte na jakékoliv významné světové médium, ať už jde o Washington Post, CNN, NY Times, BBC, The Guardian a mnoho dalších, poslední měsíce převažují zprávy o obětech bombardování v Gaze, obětech humnitární krize a neustávajících útocích IDF na místa s výskytem civilních obyvatel (např. útok na školu, která sloužila jako útočiště lidí bez přístřeší a kterou izrael označil za místo zneužívané Hamasem). Pozornost se přirozeně upřela k dění v rozlohou stísněném pásmu, z nějž nikdo nemůže odejít a které je zároveň válečnou zónou, stále více zdevastovanou a stále více nezpůsobilou k životu.
V tomto směru je velmi znepokojivé srovnání s médiu v Česku. Stačí se podívat třeba na znění titulků a výběr témat souvisejících s Gazou v případě jednoho ze seriózních českých médií Seznam Zprávy (dle ratingu Nadačního fondu pro nezávislou žurnalistiku). Důraz na nejvíce znepokojující vrstvu jinak nepochybně komplexního dění, tedy situaci v Gaze, je významně menší při srovnání s jakýmkoliv s výše odkazovaných prestižních světových médií (s nesrovnatelně větší kapacitou pro znalost problematiky a získávání informací přímo z místa dění).
Podivný stav české společenské diskuse na téma války v Gaze ilustruje také nejapný spor o obsahovou analýzu zpravodajství České televize. Podle první analýzy ČT dehumanizovala Palestince, což odmítl ředitel ČT Souček a promptně objednal analýzu jinou, která závěr první - “překvapivě” - nepotvrdila. Letmý průlet zpráv na téma Gaza ovšem ukazuje, že ČT k tématu přistupuje velmi podobně jako Seznam Zprávy, významně odlišně od světových médií.
Tento stav se nepochybně odráží v pohledech na válku v Gaze ze strany české veřejnosti. Na politické úrovni vládne v tomto směru nebývale jednotný postoj, bez ohledu na to, zda se jedná o parlamentní koalici nebo nejvýznamnější opozici. Minoritní kritické pohledy se omezují na Alarm, případně Britské listy, které ale většinou pouze přenášejí pohledy světových médií. Jelikož většina české společnosti přejímá informace primárně z českých zdrojů, i diskuse v digitálním prostoru kopírují majoritní rámování médií. Nadto je tato diskuse často velmi emocionální, nekritická a dogmatická, a to z obou stran. Na straně proizralské lze v pozadí číst kulturní proximitu (blízkost) a odpor k islámskému terorismu, asociovaný s většinově obávanou a odmítanou imigrací muslimů. Na straně propalestinské se pak setkávám s předpojatostí vůči všem, kteří odmítají pouze opakovat slova o genocidě a izraelském válečném útlaku.
Za této situace není možné předpokládat, že by česká společnost dokázala ve vlastním diskurzu dospět k hlubšímu pochopení příčin konfliktu, že by zaujala kritický odstup, který jí potenciálně dává geografický odstup a že by dokázala hodnotit soudným způsobem dění nebo uvažovat o budoucnosti izraelsko - palestinských vztahů. A taky proč. Pro naše provinční uvažování je přece dostačující přidat se k více preferované straně a setrvat v tomto postoji děj se co děj. V tomto směru lze nejlepší hodnotit obraz v českých médiích jako výsledek dlouhodobého zpětnovazebního procesu, v němž není třeba odklánět se od toho, co chce většinová společnost slyšet. Samotná složitost skutečnosti je pouze na obtíž, proč tedy lidem zbytečně “lámat hlavu”.
Lámat si hlavu je ale nanejvýš nutné, zvlášť když si člověk uvědomí, že válka v Gaze zdaleka nebude jediným tématem, které takovým zplošťováním prochází.
Článek s odkazy na zdroje najdete pod stejným názvem na Britských listech a Seznam Médium.
1
0
1

Jakub Jirutka 🇪🇺🇺🇦

Edited 4 months ago

56 years ago, just after midnight on 21 August #1968, troops from the Warsaw Pact (led by the Soviet Union, now ) invaded . It was a turning point and one of the saddest days in our history. The occupation lasted for 23 years. But in a way it began much earlier, in 1948, when the Communist Party, controlled by the Soviet Union, came to power. The terrible ideology of Marxism-Leninism, the period of totalitarianism.

“Close the Gate, Little Brother!” is a famous song written by Karel Kryl immediately after the invasion began. It brings tears to my eyes every time I hear it.

https://www.youtube.com/watch?v=jHE9TTwmeSo

The RuSSians have never changed. What we have experienced before, the Ukrainians are experiencing now, and in a much worse form. Please donate to weapons for https://www.weaponstoukraine.com/.

1
8
5
Oops, I may be confused, and its @devrtz .
0
0
0
@devrtz Nice froscon presentation, thanks!
1
0
0
Interesting story -- https://www.gotheborg.se/en/news/rescue-of-sailing-boat/ -- being rescued by 50 meter sailboat. I was wondering if they did rescue on sails, Gotheborg has 1MW propulsion system, so answer is likely no.
0
0
1
Tohle melo byt jednoduche, ale dal jsem to az na posledni pokus. Schvalne, jestli to date na prvni?  https://hadejslova.cz/ (jen do soboty 18h, pak tam bude jine slovo).
0
0
0
Copak se to deje v Russku? Ze by Putler nezvladal chranit sve otroky? https://www.youtube.com/watch?v=LvGM_eR88g8
2
0
0
Mbank ma dalsi metodu jak sikanovat uzivatele. Pri platbe po internetu _musite_ souhlasit se zpracovanim osobnich udaju, chteji prepisovat nejaky ctyri slova... a jeste 8mi mistny kod z smsky. Pripominam ze pin je 4mistny a nemeni se. Nejak si nemyslim ze tohle ma technicke duvody...
0
0
0
Tak uvidime. Preju USA prezidentku ktera nebude tvrdit ze "k pristim volbam nebudete muset chodit". Jo, to ten zlocinec fakt rekl... https://www.youtube.com/watch?v=ZRIHpYM6HYI
0
0
1
Debaty o Ch. D. a olympiade je plny internet, ale najit to video mi chvili trvalo. https://www.youtube.com/watch?v=HDYg34YnJFM
1
0
0
Ok, after a big fight, keyboard backlight seems to follow orders.
0
0
2
Show older