Posts
1010
Following
71
Followers
108
Riding horses, hacking computers, phones and smartwatch.
@verosk Diky, super odkaz, a jsou tam videt ty vyvojove vetve. V zasade IQ-151, pak PMD-85 a odvozene, a pak Sinclair a odvozene.
0
0
0
@BrucePerens_K6BP Yacht went down in seriously bad weather, AFAICT. It is hard to see foul play in that. (In a similar way Polish government deaths in airplane accident were .... accidents, too).
1
0
0
Tak nejak chapu historii zahranicnich 8-bitu -- Atari, Commodore a Acorn maj svoje vlastni stroje, postupne je vyvijej, Sinclair ma vylevnenou versi, k tomu je nejaka CP/M a trochu pozdejc MSX. Ale v Ceskoslovenskych strojich mam vlastne dost gulas. S PMD-85 jsem mel tu cest, ale pak existovalo IQ-151 a didaktiky alfa az gamma a silenost jmenem PP-01. Bylo to nejak odvozovane od sebe navzajem, nebo odvozene od zahranicnich stroju? Na wikipedii napr. o Ondrovi moc neni. Jak se v tom vyznat?
1
0
0
@mntmn Add a switch? Speakers can be used as bad microphones, if we are talking security...
0
0
0
@mkyral @elfkam @zechy Musim branit lamy a ostatni zver. Ona zver se vetsinou chova velmi slusne, pokud je s ni slusne zachazeno. A teda lamy jsou mily a neskodny. Kolikrat vas v kancelari nekdo kopnul, a kolikrat z toho mel 450kg a na nohach podkovy? :-)
1
0
2
@Oskar456 @djasa Happens regulary in some places. You have high-speed passanger trains and low-speed cargo trains. Plus of course, railways are willing to stop cards for train staying in station...
1
0
0
@schrotthaufen @gregkh @kernellogger Greg is misleading you. There are manual steps, but their criteria is "is it a bug" not "does it have anything to do with security".
1
0
2
@schrotthaufen @kernellogger Could I get a pointer to Spender's message? I know something is very wrong with kernel CVEs, but having security person backing me up would be nice :-).
1
0
0
@djasa @Oskar456 Too long time between warning and train is caused by railway people simply not caring. Cars can wait :-(. They base warning on distance, not on time, which means you wait longer for slower trains. Do you remember "auta stoji, vlaky jedou"? That's their strategy :-(.
2
0
1
@mjg59 @Kahanis @okias Some Androids do that, too, AFAICT. Yes, deleting all the data to boot self-compiled OS is reasonable solution. Unfortunately, phone vendor's don't exactly make it easy, and some make it impossible. (Nokia N9: You have to agree to this. To what? Web page does not exist. To boot own kernel you have to get keys from nokia. What keys? Page does not exist :-(. )
0
0
0
@mjg59 @okias Well, booting OS from the vendor means you get the built-in spyware. (Google Play turns on GPS!). Real thing people care about, too.
0
0
0
@kernellogger @gregkh Very few CVEs have something to do with security vulnerabilities!
1
0
1
Hamas jsou teroristi. To nic nemeni na faktu ze Netanjahu je zlocinec. Bylo by dobre videt je pred soudem, ale bohuzel to k tomu nesmeruje :-(.

Cituju Bohumil Kartous z fb:
·
Gaza: Slepá skvrna v českém vnímání skutečnosti
Dostal jsem od kamaráda, David Shorf, přívěsek vyzývající k okamžitému návratu rukojmích zajatých Hamasem. Cením si toho. Jednoznačně stojím za právem Izraele na obranu. Zároveň ale považuju českou diskusi o válce v Gaze za důkaz provinčního myšlení.
Krátce po teroristickém útoku, který Hamas prokazatelně provedl 7. 10. 2023 s cílem brutálně vraždit, znásilňovat a brát rukojmí, jsem poukazoval na to, že v konfliktu mezi Izraelem a Palestinci nelze spoléhat na nějaké uspokojivé řešení. Trvalý stav ohrožení a trvalá retraumatizace Palestinců to jednoduše nedovoluje.
Tento pohled na válku, která od teroristického útoku Hamasu probíhá na území Gazy, promítá se však i do dalších válečných a násilných aktů na Blízkém východě, v sobě obsahuje pochopení vztahující se k oběma stranám konfliktu.
Za tři čtvrtě roku od teroru Hamasu se mnohé událo. Izraeli se podařilo osvobodit pouze část unesených lidí. I při vynaložení extrémního válečného úsilí, jehož dopady jsou děsivé. Ať už se více blíží nepodloženým tvrzením jedné či druhé strany, které se pohybují mezi 17 a 40 tisíci lidmi, jde o obrovskou tragédii, humanitární katastrofu v přímém důsledku války vedené v hustě obydlené oblasti. Velkou část obětí tak zcela prokazatelně tvoří palestinští civilisté, v rozporu se snahou Izraele označovat oběti za militanty Hamasu.
Neexistuje nezávislý zdroj informací o množství zabitých civilistů v Palestině, nicméně i USA, největší spojenec Izraele, dlouhodobě poukazuje na vysoký počet civilních obětí. Bylo by proto zcela pošetilé domnívat se, že existence civilních obětí je pouhá propagandistická fikce Hamasu. Ne, je to skutečnost a zpochybňovat ji je stejně nedůstojné a hloupé, jako zpochybňovat brutalitu teroristického útoku Hamasu. Stejně tak hloupé by bylo zpochybňovat stovky zpráv a svědectví o neudržitelné situaci v Gaze, kde se musely stovky tisíc lidí přesouvat z místa na místo na zoufale malé ploše a kde většina z nich žije měsíce v naprosto nevyhovujících, zdraví a život ohrožujících podmínkách.
Po prvních týdnech, kdy se svět vyrovnával se skutečností brutálního útoku Hamasu, začaly v seriózních světových médiích převažovat zprávy o znepokojující situaci v Gaze a o nelístostné odvetě izraelské armády (IDF). Když se podíváte na jakékoliv významné světové médium, ať už jde o Washington Post, CNN, NY Times, BBC, The Guardian a mnoho dalších, poslední měsíce převažují zprávy o obětech bombardování v Gaze, obětech humnitární krize a neustávajících útocích IDF na místa s výskytem civilních obyvatel (např. útok na školu, která sloužila jako útočiště lidí bez přístřeší a kterou izrael označil za místo zneužívané Hamasem). Pozornost se přirozeně upřela k dění v rozlohou stísněném pásmu, z nějž nikdo nemůže odejít a které je zároveň válečnou zónou, stále více zdevastovanou a stále více nezpůsobilou k životu.
V tomto směru je velmi znepokojivé srovnání s médiu v Česku. Stačí se podívat třeba na znění titulků a výběr témat souvisejících s Gazou v případě jednoho ze seriózních českých médií Seznam Zprávy (dle ratingu Nadačního fondu pro nezávislou žurnalistiku). Důraz na nejvíce znepokojující vrstvu jinak nepochybně komplexního dění, tedy situaci v Gaze, je významně menší při srovnání s jakýmkoliv s výše odkazovaných prestižních světových médií (s nesrovnatelně větší kapacitou pro znalost problematiky a získávání informací přímo z místa dění).
Podivný stav české společenské diskuse na téma války v Gaze ilustruje také nejapný spor o obsahovou analýzu zpravodajství České televize. Podle první analýzy ČT dehumanizovala Palestince, což odmítl ředitel ČT Souček a promptně objednal analýzu jinou, která závěr první - “překvapivě” - nepotvrdila. Letmý průlet zpráv na téma Gaza ovšem ukazuje, že ČT k tématu přistupuje velmi podobně jako Seznam Zprávy, významně odlišně od světových médií.
Tento stav se nepochybně odráží v pohledech na válku v Gaze ze strany české veřejnosti. Na politické úrovni vládne v tomto směru nebývale jednotný postoj, bez ohledu na to, zda se jedná o parlamentní koalici nebo nejvýznamnější opozici. Minoritní kritické pohledy se omezují na Alarm, případně Britské listy, které ale většinou pouze přenášejí pohledy světových médií. Jelikož většina české společnosti přejímá informace primárně z českých zdrojů, i diskuse v digitálním prostoru kopírují majoritní rámování médií. Nadto je tato diskuse často velmi emocionální, nekritická a dogmatická, a to z obou stran. Na straně proizralské lze v pozadí číst kulturní proximitu (blízkost) a odpor k islámskému terorismu, asociovaný s většinově obávanou a odmítanou imigrací muslimů. Na straně propalestinské se pak setkávám s předpojatostí vůči všem, kteří odmítají pouze opakovat slova o genocidě a izraelském válečném útlaku.
Za této situace není možné předpokládat, že by česká společnost dokázala ve vlastním diskurzu dospět k hlubšímu pochopení příčin konfliktu, že by zaujala kritický odstup, který jí potenciálně dává geografický odstup a že by dokázala hodnotit soudným způsobem dění nebo uvažovat o budoucnosti izraelsko - palestinských vztahů. A taky proč. Pro naše provinční uvažování je přece dostačující přidat se k více preferované straně a setrvat v tomto postoji děj se co děj. V tomto směru lze nejlepší hodnotit obraz v českých médiích jako výsledek dlouhodobého zpětnovazebního procesu, v němž není třeba odklánět se od toho, co chce většinová společnost slyšet. Samotná složitost skutečnosti je pouze na obtíž, proč tedy lidem zbytečně “lámat hlavu”.
Lámat si hlavu je ale nanejvýš nutné, zvlášť když si člověk uvědomí, že válka v Gaze zdaleka nebude jediným tématem, které takovým zplošťováním prochází.
Článek s odkazy na zdroje najdete pod stejným názvem na Britských listech a Seznam Médium.
1
0
1
@okias @mjg59 But it has to be said that in PC world situation is still better than in phone world -- at least you can turn the secure boot off, and boot FreeDOS for example... But yes, crying "security" to mess with users is common in both PC and phone worlds.
1
0
1
@gregkh World would be better place if you did less talks and more research before marking non-security-related bugs as CVEs.
0
0
1
@mjg59 You should really be more specific if this is supposed to be useful. First, monopoly "accidentally" breaking their competition is not okay. Not so long ago, people were allowed to run their own code on their computers. Suddenly marking that "insecure" is not helpful, you really should be more specific.
1
1
1

Jakub Jirutka 🇪🇺🇺🇦

Edited 3 months ago

56 years ago, just after midnight on 21 August #1968, troops from the Warsaw Pact (led by the Soviet Union, now ) invaded . It was a turning point and one of the saddest days in our history. The occupation lasted for 23 years. But in a way it began much earlier, in 1948, when the Communist Party, controlled by the Soviet Union, came to power. The terrible ideology of Marxism-Leninism, the period of totalitarianism.

“Close the Gate, Little Brother!” is a famous song written by Karel Kryl immediately after the invasion began. It brings tears to my eyes every time I hear it.

https://www.youtube.com/watch?v=jHE9TTwmeSo

The RuSSians have never changed. What we have experienced before, the Ukrainians are experiencing now, and in a much worse form. Please donate to weapons for https://www.weaponstoukraine.com/.

1
8
5
@fell @ciopor @cas Drivers for cameras are normally not _that_ huge. Camera chip is simple device connected over i2c... and we don't have real drivers for most of them, we have just lists "write this to this register". Yes, then there are SoC pieces and ISP chips and ... but parts can be bypassed and done in software. If you are experimenting with this, take a look at megapixels, first. It is simpler than libcamera.
0
0
0
@BrucePerens_K6BP Mostly good news. Even better news would be if court punished Disney for having the clause in the first place and trying to abuse it...
0
0
0
@devrtz @z3ntu Thanks for the tip. I seen that one, it is great to see progress on Qualcomm, but eSIM is pretty special technology I don't need at the moment. I'd like to play with cameras a bit more, and soon I should get Librem 5 which should be ~ suitable.
0
0
1
Show older